fbpx

Wycena montażu paneli fotowoltaicznych

Formularz wyceny instalacji fotowoltaicznej

Miesięcznie płacę około: 150 PLN
Skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić ofertę

Dodatkowe informacje:

Jednym z aspektów, jakie najczęściej wzbudza wątpliwości osób chcących zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych, jest koszt takiej inwestycji. To właśnie od ostatecznej ceny instalacji bardzo często zależy, czy przejście na OZE jest rozwiązaniem dla nas. Na zakup komponentów oraz usługi instalatora musimy wydać od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z czynników, jakie brane są pod uwagę w trakcie wyceny. Przychodzimy z pomocą – wystarczy, że wyślesz wiadomość do przedstawicieli naszej firmy, a w krótkim czasie przedstawimy Ci prognozowany koszt instalacji baterii słonecznych.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne? Sprawdź cenę inwestycji

Dzięki zamieszczonemu tu formularzowi w krótkim czasie przedstawimy Ci wstępną cenę inwestycji. Wypełnij obowiązkowe pola: wysokość rachunków za prąd, które płacisz obecnie, miejsce, w którym panele fotowoltaiczne mają być zainstalowane, a także dane osobowe: imię i nazwisko, kod pocztowy oraz numer telefonu. Skontaktujemy się z Tobą w krótkim czasie, by omówić przybliżony koszt paneli słonecznych na dom lub grunt.

Wysokość rachunków za prąd posłuży nam do oszacowania rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną w Twoim gospodarstwie domowym, firmie lub gospodarstwie rolnym. Na podstawie uzyskanych wartości można z kolei określić moc, jaką powinna mieć cała instalacji, w tym składające się na nią panele fotowoltaiczne. Ceny baterii słonecznych zależą od wielu czynników. To między innymi:

– producent,
– parametry techniczne (np. wspomniana moc, rozmiar),
– czas obowiązywania gwarancji,
– zastosowane technologie, które zwiększają ich wydajność: odporność na obciążenia mechaniczne, zmianę efektywności pod wpływem temperatury itp. Obecnie producenci prześcigają się w proponowaniu nowych, ciekawych rozwiązań.

Co wpływa na cenę montażu?

Trzeba zaznaczyć, że wstępne koszty instalacji fotowoltaicznej będą tylko przybliżoną kwotą – w pełnej wycenie inwestycji brane są pod uwagę również inne czynniki, które ustalane są dopiero po zapoznaniu się z warunkami budynku i jego otoczeniem. Do najważniejszych zalicza się miejsce montażu baterii: dach skośny, płaski lub grunt. To jednak dopiero początek, a w określaniu wymaganej mocy paneli uwzględniany jest także m.in. stopień zacienienia i nasłonecznienia czy też kąt nachylenia dachu, (jeśli ten jest skośny). Ostatnia z cech wpływa na cenę montażu, ponieważ mocowanie baterii słonecznych na nierównym podłożu może sprawić więcej trudności i czasem wymaga przygotowania nietypowego projektu.

W wycenie uwzględnić trzeba wiele czynników – łącznie z możliwymi źródłami dofinansowania, które pomogą w obniżeniu kosztów inwestycji w baterie słoneczne. Pamiętaj, że końcowa cena paneli fotowoltaicznych oraz ich montażu może zmniejszyć się dzięki programom i dotacjom (zarówno lokalnym, jak i krajowym), a także możliwości skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej.

Koszty instalacji PV dla firm i gospodarstw rolnych

Zastanawiasz się, jak wysoki będzie koszt paneli fotowoltaicznych dla firmy lub gospodarstwa rolnego? W naszej firmie zajmujemy się wyceną, projektowaniem i montażem również takich instalacji. W zależności od rozmiarów budynku oraz potrzeb gospodarstwa lub firmy mogą mieć one różną wielkość. Podczas gdy dla domów jednorodzinnych zwykle projektuje się tzw. mikroinstalacje, które z reguły osiągają moc ok. 10 kW, to w przypadku działalności komercyjnej lub rolniczej możemy mieć do czynienia już z instalacjami o mocy w zakresie od 10 do 50 kW, a nawet większej. Końcowa cena zakupu paneli fotowoltaicznych i pozostałych elementów instalacji będzie tu odpowiednio wyższa. Warto także pamiętać, że zarówno przedsiębiorcy, jak i rolnicy mogą starać się o uzyskanie dofinansowania z przeznaczonych dla nich programów.

Interesuje Cię cena paneli fotowoltaicznych? Rozważasz zakup instalacji zamieniającej energię słoneczną na elektryczną i nie wiesz, z jakimi kosztami się liczyć? Zastanawiasz się, które inne komponenty najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku? Skontaktuj się z nami – chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Wypełnij poniższy formularz

nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Wybierz instalację:
Dalej
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Telefon kontaktowy
Polityka prywatności

Wycena instalacji

Wypełnij poniższy formularz
nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Miesięcznie płacę około: 150 PLN
Skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić ofertę