fbpx

Program czyste powietrze

Źródła energii odnawialnej cieszą się obecnie coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego – nie tylko są przyjazne dla środowiska naturalnego, ale też przekładają się na oszczędności finansowe. Ich zakup i montaż często wiążą się z dużymi wydatkami, ale pomocne okazują się tu dofinansowania, takie jak program “Czyste Powietrze”. Jego celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła oraz poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Skorzystanie z niego przynosi korzyści nie tylko dla właścicieli lub współwłaścicieli nieruchomości, ale też przekłada się na zalety pod względem ekologicznym.

Na czym polega program “Czyste powietrze”?

Opiera się na systemie dopłat do kompleksowej termomodernizacji budynków mieszkalnych, a także wymianie starych i nieefektywnych źródeł ciepła wykorzystujących paliwa stałe na nowoczesne rozwiązania spełniające niezbędne normy.

W ramach programu “Czyste powietrze” można uzyskać nawet 100% dofinansowania oraz prefinansowania – oznacza to, że koszt zaliczki pokrywa rząd. W związku z tym maksymalna kwota dotacji to 135000 zł + 1200 za audyt, który należy wcześniej przeprowadzić.

Jakie maksymalne dofinansowanie można uzyskać z programu “Czyste Powietrze”?

Tym, co najbardziej interesuje właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, jest wysokość dopłat. Warto więc wiedzieć, że program “Czyste Powietrze” podzielony jest na 3 poziomy dofinansowań, których wysokość jest uzależniona od dochodu:

  1. Poziom podstawowy – dochód roczny jest nie większy niż 135 000 zł.
  2. Poziom podwyższony – dochód miesięczny na członka gospodarstwa domowego nie przekracza 1894 zł (w gospodarstwie wieloosobowym) lub 2651 zł (w gospodarstwie jednoosobowym).
  3. Poziom najwyższy – dochód miesięczny na członka gospodarstwa domowego jest mniejszy niż 1090 zł (w gospodarstwie wieloosobowym) lub 1526 zł (w gospodarstwie jednoosobowym) bądź wnioskodawca ma ustalone prawo do zasiłku stałego, okresowego, rodzinnego albo specjalnego opiekuńczego.

Ponadto dla każdego z przedstawionych wyżej poziomów przewidziana jest dotacja w wysokości do 1200 zł przeznaczona na audyt energetyczny. Jest to procedura pozwalająca określić najbardziej efektywne sposoby ocieplenia budynku i dobrać najlepsze źródło ciepła. Co więcej, program “Czyste Powietrze” przewiduje wsparcie finansowe dla różnych rodzajów przedsięwzięć uwzględniających wymianę starego źródła ciepła lub montaż systemu w nowo wybudowanym budynku.

Jak uzyskać dotację w programie “Czyste Powietrze”?

Aby otrzymać dofinansowanie, należy złożyć wniosek poprzez stronę internetową lub osobiście w urzędzie. “Czyste Powietrze” to jeden z kilku projektów, których celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do środowiska naturalnego. Dokładna kwota możliwego do uzyskania dofinansowania uzależniona jest od kilku czynników, dlatego warto sprawdzić szczegółowe informacje dostępne na rządowych stronach.

Można też skorzystać z pomocy firmy zajmującej się projektowaniem i montażem alternatywnych źródeł energii, jak Elektron. W zakres oferty wchodzi także fachowa pomoc w uzyskiwaniu dofinansowań w ramach programu “Czyste Powietrze” i nie tylko – zapraszamy do poznania szczegółów na stronie internetowej!

UDOSTĘPNIJ

Wypełnij poniższy formularz

nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Wybierz instalację:
Dalej
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Telefon kontaktowy
Polityka prywatności

Wycena instalacji

Wypełnij poniższy formularz
nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Miesięcznie płacę około: 150 PLN
Skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić ofertę