fbpx

Fotowoltaika dla osób fizycznych

W związku z tym, że wzrasta świadomość ekologiczna coraz więcej osób decyduje się na zakup instalacji fotowoltaicznej. Takie rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska oraz nie wymaga obsługi w trakcie użytkowania. W domach zasilanych energią słoneczną można znacznie obniżyć koszty energii, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inwestycje lub przyjemności.

Jak wygląda inwestycją w fotowoltaikę przez osoby fizyczne?

Z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjna, ponieważ inwestorzy od 2019 r. mogą skorzystać z ulgi w podatku dochodowym i tym samym uwolnić się od stale rosnących cen prądu. Przywilej ten dotyczy wszystkich podatników PIT, którzy:

• są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych;

• opłacają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych;

• opłacają podatek w skali podatkowe (17%, 32%) lub według jednolitej 19% stawki podatku liniowego;

• ponieśli wydatki, które kwalifikują ich do skorzystania z ulgi;

Osoby, które spełniają powyższe kryteria mogą odliczyć w zeznaniu podatkowym maksymalnie 53 tysiące złotych. Kwota ta musi zostać wcześniej przeznaczona na wydatki związane  termomodernizacją (w tym między innymi instalację fotowoltaiczną). Watro wiedzieć, że w sytuacji, kiedy kwota odliczenia nie ma pokrycia w rocznym dochodzie, można odliczać ją na raty przez kolejne lata. Całkowity czas odliczania może trwać aż 6 lat.

Co dokładnie można odliczyć?

Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej od podatku można odliczyć zarówno zakup materiałów, jak i usługi wykonane przez zatrudnionych fachowców. Klienci kupujący u nas, zawsze otrzymują kompleksową obsługę, a więc wszystkie koszty poniesione na zakup instalacji w Elektron Fotowoltaika podlegają uldze termomodernizacyjnej.

Skorzystanie z takiej ulgi pozwala zaoszczędzić i znacznie zmniejszyć kwotę podatku. Co więcej, takie rozwiązanie umożliwia zakup energii odnawialnej dużo szerszej liczbie osób i pozytywnie wpływa na środowisko.

Dodatkowo, można skorzystać z dofinansowania w programie Mój Prąd, o którym pisaliśmy we wcześniejszych wpisach, zapraszamy do lektury.

UDOSTĘPNIJ

Wypełnij poniższy formularz

nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Wybierz instalację:
Dalej
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Telefon kontaktowy
Polityka prywatności

Wycena instalacji

Wypełnij poniższy formularz
nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Miesięcznie płacę około: 150 PLN
Skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić ofertę