fbpx

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, ale również z nieustannie rosnącymi cenami za prąd coraz więcej gospodarstw rolnych szuka ekonomicznych rozwiązań. Jednym z nich jest inwestycja w instalację fotowoltaiczną, która niesie za sobą wiele korzyści. Już na początku należy zwrócić uwagę, że duża część kosztów utrzymania gospodarstwa to opłaty za prąd. Zużywany jest nie tylko na oświetlenie, ale również wykorzystuje się go do zasilania wielu maszyn i urządzeń.

Jeśli zastanawiasz się, czy opłaca Ci się inwestować w panele słoneczne, to poniżej znajdziesz kilka argumentów przemawiających za tym, że warto.

1. Ulga w podatku:

rolnicy, którzy zdecydują się na budowę instalacji, mogą skorzystać z 25% ulgi inwestycyjnej i dzięki niej obniżyć podatek rolny. Co więcej, kwota ulgi, która nie została wykorzystana przechodzi na spadkobierców podatnika.

2. Oszczędność:

możesz gromadzić wyprodukowaną energię elektryczną w sieci i wykorzystać ją np. zimą, kiedy będzie mniej słonecznych dni.

3. Niższe koszty:

wielkość instalacji dopasowuje się do bieżącego zużycia energii w Twoim gospodarstwie. Przy odpowiednio dobranej mocy Twoje rachunki mogą spaść nawet do kilkunasty złoty miesięcznie.

4. Zabezpieczenie na przyszłość:

nieustannie rosnące ceny prądu, w kolejnych latach mają być jeszcze wyższe, dlatego jednorazowa inwestycja w instalację fotowoltaiczną bardzo szybko się zwróci i uchroni Twoje gospodarstwo przed wysokimi rachunkami.

5. Modernizacja:

wytwarzanie energii z zasobów naturalnych jest niezwykle popularne za granicą. Co więcej duże firmy o wiele chętniej współpracują z rolnikami, którzy nieustannie rozwijają swoje gospodarstwa.

Jak widać montaż takiej instalacji ma wiele zalet, które niosą pozytywne efekty nie tylko dla inwestora, ale również dla całego środowiska. Fotowoltaika cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ inwestycja szybko się zwraca (nawet w ciągu 5 lat) i niesie wiele korzyści oraz oszczędności.

Finansowanie instalacji fotowoltaicznej dla rolników

Martwi Cię koszt instalacji fotowoltaicznej? Możesz skorzystać z zewnętrznego finansowania w postaci preferencyjnej pożyczki. Dzięki temu nie musisz posiadać własnych środków na całą inwestycję. Rachunki za prąd zastąpisz ratą za własną elektrownię.

UDOSTĘPNIJ

Wypełnij poniższy formularz

nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Wybierz instalację:
Dalej
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Telefon kontaktowy
Polityka prywatności

Wycena instalacji

Wypełnij poniższy formularz
nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Miesięcznie płacę około: 150 PLN
Skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić ofertę