fbpx

Fotowoltaika dla firm

Rozwój oraz duża kreatywność  i przedsiębiorczość społeczeństwa sprawiają, że na rynku pojawia się coraz więcej zarówno małych, jak i dużych firm. Wiele z nich dba o to, aby ich produkty były ekologiczne i miały przystępną cenę, a dzięki możliwości rozliczania na zasadach prosumenckich wyprodukowanej przez mikroinstalację energii firmom jest jeszcze łatwiej.

Kim jest prosument?

To tak zwany odbiorca końcowy, który korzystając z mikroinstalacji, wytwarza energię na własne potrzeby, może ją magazynować oraz rozliczać w rocznych cyklach. Przed wprowadzeniem ustawy prosumentami mogli być jedynie właściciele gospodarstw domowych, obecnie mogą być nimi również firmy.

Dlaczego warto być prosumentem?

Pozwala to na ekologiczne i ekonomiczne zasilanie małych i średnich firm. Co więcej, wpisuje się również w działania prowadzone w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, ponieważ odnawialne źródła energii są dobre dla środowiska i całej żyjącej w nim społeczności. Jednak to nie wszystko jeśli chodzi o korzyści, które zyskuje firma, ponieważ montaż fotowoltaiki i korzystanie z systemu opustów to również:

 ■ dużo niższe rachunki za prąd,

 ■ oszczędność, niewykorzystana energia może być magazynowana i użyta, np. w okresie jesienno-zimowym, kiedy słońca jest dużo mniej,

 ■ prestiż dla firmy, która postrzegana jest jako przyjazna dla środowiska i działająca w duchu społecznej odpowiedzialności,

 ■ wydatki, które przeznaczone są na inwestycję w panele fotowoltaiczne można uwzględnić w kosztach firmy, a często również odliczyć od podatku.

Finansowanie instalacji fotowoltaicznej dla firm

Martwi Cię koszt inwestycji w instalację fotowoltaiczną? Możesz skorzystać z zewnętrznego finansowania w postaci leasingu. Dzięki temu nie musisz „zamrażać” własnych środków, a miesięczną ratę zaliczysz do kosztów uzyskania przychodu.

UDOSTĘPNIJ

Wypełnij poniższy formularz

nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Wybierz instalację:
Dalej
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Telefon kontaktowy
Polityka prywatności

Wycena instalacji

Wypełnij poniższy formularz
nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Miesięcznie płacę około: 150 PLN
Skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić ofertę