fbpx

Sukces programu “Mój Prąd” – już ponad 100 000 złożonych wniosków.

Program “Mój Prąd” — inicjatywa rządowa mająca na celu promocję polityki prosumenckiej w zakresie odnawialnych źródeł energii — przyciągnął już 100 000 chętnych, co przekłada się na około 560 MW łącznej mocy instalacji ze złożonych wniosków. Minister klimatu Michał Kurtyka pogratulował właśnie stutysięcznemu wnioskodawcy, który już niedługo może stać się kolejnym beneficjentem programu. Do tej pory dotację na prywatną mikroinstalację fotowoltaiczną otrzymało przeszło 50 tysięcy osób, a łączna ilość rozdysponowanych środków to 260 milionów złotych z miliardowego budżetu.

100 000 chętnych na dotację do mikroinstalacji fotowoltaicznej

W ramach programu “Mój Prąd” ubiegać się można o dofinansowanie w postaci zwrotu nawet 50% kosztów wynikających z inwestycji w prywatną instalację fotowoltaiczną o mocy od 2 do 10 kW, maksymalnie do 5 tysięcy złotych. Jest to jedna z największych tego typu inicjatyw w Europie. Jak twierdzi minister Kurtyka, fotowoltaika notuje dynamiczny wzrost popularności wśród osób fizycznych w Polsce, na co wpływ ma połączenie wymiernych oszczędności finansowych oraz troska o środowisko naturalne.

Aby zostać jednym z kolejnych 100 000 wnioskodawców, a potencjalnie i beneficjentów programu “Mój Prąd” należy spełnić określone kryteria. Warunkiem możliwości ubiegania się o dofinansowanie jest zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej oraz wymiana licznika energii na dwukierunkowy, który zapewnia Operator Systemu Dystrybucyjnego (Zakład Energetyczny). Ostatnim krokiem przed złożeniem wniosku o dofinasowanie jest podpisanie stosownej umowy z dystrybutorem energii, która regulować będzie warunki przyłączenia naszej instalacji do sieci.

Program “Mój Prąd” — kolejne 100 000 wniosków w drodze

II nabór programu rozpoczął się 13 stycznia 2020, a potrwa aż do 18 grudnia tego roku lub do wyczerpania budżetu — który, przypomnijmy, wynosi miliard złotych. Niewątpliwym sukcesem inicjatywy jest fakt, że sektor OZE stał się jednym z najszybciej rozwijających się obszarów w naszym kraju. Od marca możliwe jest składanie wniosków wyłącznie w formie elektronicznej, co znacząco przyspiesza proces rozpatrywania.

Nasza firma podpisała stosowne porozumienie z NFOŚiGW dzięki czemu, możemy załatwić za Ciebie wszelkie formalności. Wystarczy się z nami skontaktować.

Warto się spieszyć, decyduje kolejność wniosków!

UDOSTĘPNIJ

Wypełnij poniższy formularz

nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Wybierz instalację:
Dalej
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Telefon kontaktowy
Polityka prywatności

Wycena instalacji

Wypełnij poniższy formularz
nasz ekspert skontaktuje się z Tobą

Miesięcznie płacę około: 150 PLN
Skontaktujemy się z Tobą, aby przedstawić ofertę